Kronograf. Stål. Ljusfärgad urtavla med ljusfärgad arabiska siffror och två mindre tavlan för kronograf funktioner. Diameter 34 mm. Läder armband.
Slitage till armbandet. Mindre repor till glaset. Ej funktionstestad.