CARL-HARRY STÅLHANE, Rörstrand, stengods. Vas och skål, 1950/60-tal.
Skålen med geometrisk dekor och glaserad i grått, otydligt signerad. Höjd 7, diameter 13 cm.
Vasen med glasyr i bruna nyanser. Signerad R CHS SWEDEN SAM. Höjd ca 29,5 cm.
Vasen andra sortering.