BESTICKUPPSÄTTNING, silver, 73 delar. "Vasa", formgiven Jacob Ängman, GAB Stockholm, 1960-80-tal. Vikt ca 2600 gram.
24 bordsskedar
1 såssked, längd 16,5 cm.
12 bordsknivar med rostfria blad
12 bordsgafflar
12 smörgåsgafflar
12 smörgåsknivar
Smärre slitage och repor. Vikt angiven inklusive rostfria blad.