Kellot
721486

GOLVUR, 1800-talets första hälft, Fryksdalen, Värmland.

Målat. Skuren dekor. Vit emaljerad urtavla. Två lod och pendel finns. Bredd 64. Djup 26. Höjd 219 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Repor och märken. Senare målning.

Lähtöhinta
6 000 SEK