SKRIVPULPET, sk davenport, omkring sekelskiftet 1900

Fanerad i päronträ m fl träslag. Sidan med blindlådor. Klaff delvis klädd i grönt präglat läder med inredning bakom i ljust träslag. Höjd 78, längd 58, bredd 53 cm.

Slitage. Skrivinredningens lådor saknar knoppar.

Lähtöhinta
2 500 SEK