CARL ERIK TÖRNER, olja på duk, signerad och daterad - 03.
Motala Ströms utlopp. Bildmått 81 x 41 cm.
Ytslitage. Krackelyrer och färgresningar. Fläckar. Repor. Mindre färgbortfall. Något dåligt spänd duk. Bristfällig montering.