Svartlackerad plåt med grepp i trä. Märkt "Majestic focusing spotlight" Sweet Wallach & Co Chicago, IL. Längd 41 cm. Rund på benställning. Märkt A E Cremer Paris. Höjd 40 cm.
Bucklor och hårt slitage. Smärre skador. Ej funktionstestade.