Fanerad med björk. Svängd form med en hurts, lådinredning. Baksidan med två hyllplan. Märkt med metallbricka NK. Längd 187, bredd 68, höjd 75. Nyckel finns. Nyckel finns.
Bruksslitage. Märken och repor. Fanérskador. Fläckar.