Olika hus, väderkvarn och träd, bemålad plåt, "Landschaft - Village" i original kartong. Höjd ca 7-9 cm. Figurer och djur till föregående kartong ca 100 st. Samling tennsoldater, indianer, araber, hästar och andra djur, ca 100 st.
Bruksslitage. Färgbortfall. Skador.