MATTA, rölakan, Ulla Parkdal, signerad UP. Ca 300x196 cm
Grå melerad botten med polykroma trappstegsmedaljonger i blått, ljusblått, grönt och grått. Inramat av ett benvit korsmönster.
Slitage, obetydligt smutsig, smärre fläckar. Kortsidor med smärre skador, fransar saknas.