Hexagonal form. Flerfärgat glas med dekor i vitt, blått och grönt. Etikettmärkt "Design Helena Tynell handmade in Sweden by Flygfors. Höjd ca 25 cm
Ej funktionstestad. Slitage. Kantnagg. Smärre tillverkningsdefekter.