TRAKTÖRPANNA, STEKPANNA och KASTRULL, Henning Koppel för Georg Jensen, 1900-talets andra hälft.
Koppar. Kastrull med diameter 14, höjd 7 cm, liten stekpanna med diameter 23 cm och större stekpanna med diameter 27 cm.
Bruksslitage. Enstaka rispor och repor.