CHARLES-LOUIS VERBOECKHOVEN, olja på duk, signerad.
Stormade hav med fartyg. Bildens mått 56 x 80 cm.
Sedvanligt ytslitage. Renoverad samt uppfäst på pannå. Retuscher. Mindre färgbortfall.
Stockholms Auktionsverks Jubileumsauktion 1974.