JOHAN KROUTHÉN, olja på duk, signerad och daterad 1920.
Skog och landskap i höstskrud. Ca 80 x 111 cm.
Ytsmuts och slitage. Krackeleringar. Färgbortfall och fuktskada på nedre delen av målningen.