Vita emaljerade urtavlor med romerska siffror. Bl a en innerboett i metall. Boetternas diameter 52 mm vardera.
Slitage. Skador. Repor. Mindre bucklor. Mindre lagning. Anlöpningar. Ett fickur med troligen senare glas samt med spricka. Ej funktionstestade. Nyckel saknas.