TERRIN, porslin, Qianlong, Kina 1700-tal.

Rik polykrom dekor av bland annat blommor. Diameter ca 27 cm.

Slitage, repor och mindre märken. Färgbortfall. Ett handtag med flertalet lagningar. Mindre nagg.

Lähtöhinta
3 000 SEK