PIERRE-AUGUSTE RENOIR, etsning, 1892, postumt avdrag, signerad i plåten.
"Sur la plage, a Berneval". 14 x 9 cm. Etsningen föreställer Berthe Morisots (Renoirs hushållerska) dotter Julie och hennes kusin Paulette Gobillard.
Ej examinerad ur ram. Gulnad. Fläckar.
Delteuil 5. Leymaire 6.