DRAPERI, 2 delar, Indien, 1800-tal. Ca 203 x 85 cm/st.

Sand/terrakottafärgad botten med mönster med takampel, palats samt blommor.

Slitage, solblekta, ställvis mindre hål.

Muut tiedot

Inköpta i Dehli 1908.

Lähtöhinta
4 000 SEK