Avtagbara bricka i mässing med dekor. Fällbar benställning med skuren dekor i betsat Diameter 63, höjd 57 cm.
Bruksslitage, ställvis hårdare. Sprickor. Visst dekorbortfall. Smärre bucklor och anlöpningar.