ERNST BILLGREN, textilskulptur, signerad i metallring och numrerad 726/1500.
Höjd 38 cm. Skulpturen är producerad i en begränsad upplaga om 1500 exemplar. Änder med händer är framtagen till förmån för BRIS viktiga arbete att hjälpa utsatta barn.
Smärre slitage.