Ek. Åtta lådor. Fyra dörrar med infällt frostat glas och bakomliggande hyllplan. Skiva av kalksten. Bredd 164. Djup 43. Höjd 90 cm.
Slitage, repor och märken. Fläckar. Något löst bakstycke.