Fyra tallrikar. Fyra förrättstallrikar. Fyra djupa tallrikar. Tio assietter. En kaffekanna, en gräddkanna samt en sockerskål, höjd . Två fat, längd 35,5 respektive 40 cm.
Bruksslitage. Gräddkannans hänkel med lagning och mindre glasyrbortfall. Ca sex delar med glasyrdefekter och missfärgningar. Ca tre delar med nagg.