Båtformad platta med genombrutna skålar och dekorelemet av maskaroner och fleuronner. Fotplatta med dekor av meanderslinga och drakar invävda i akantusblad. Krönande dekor av tupp. Ströare och flaskor i slipad glas. Höjd 37 cm
Slitage. Bortfall av delar. Glaspropp samt ströaren med nagg.