Kellot
703343

VÄGGPENDYL, s.k. "Horloge Comtoise", Frankrike 1800-talets senare del.

Rund urtavla av emalj med romerska siffror märkt Boudry à Ervy, omfattning av mässing i relief, längd inkl. pendel ca 140 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestad, rutavlan med sprickor och ytslitage, pendeln med sprickor och slitage

Lähtöhinta
3 000 SEK