11 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 12 entrétallrikar, 3 assietter, 4 uppläggningsfat, 1 såsskål, 1 karaff och 1 terrin. Mattallrikarnas diameter ca 25. Största uppläggningsfatets längd ca 40 cm.
Ytskikt med slitage. Såsskål och ett uppläggningsfat med nagg.