Vitmålade med blomsterdekor. Stolarna i rak form med spjälad, genombruten rygg. Kopplad benställning. Brännmärkta "NOSU" samt "oNS". Runt bord på svarvad fot, höjd 74 cm, diameter 69 cm.
Senare bemålning. Slitage. Bordet med lagning.