Modern Art & Design 660
Huutokauppa: 19.−20. marraskuuta 2024
Important Winter Sale 661
Huutokauppa: 11.−13. joulukuuta 2024

Rokoko

(Ruotsi)
Rokoko
(Ruotsi)

BYRÅ, rokoko-stil, modern tillverkning.

Bukig form med tre lådor. Fanerad i bl a valnöt. Skiva i röd marmor. Längd 110, bredd 60, höjd 79 cm.

Slitage. Fanerskador i form av fläckar, sprickor och fanerbortfall.

Alkuperä - Provenienssi

Byrån är byggd av möbelsnickare Åke Karlberg, 1982, vid Stadshuset möbelverkstad.

Lähtöhinta
4 000 SEK