SÄNGBORD/SIDEBOARD, art deco, 1930-tal.
Fanerat. Lös stenskiva ovanpå. En låda samt två skåpdörrar med beslag i metall. Höjd ca 63 cm. Djup ca 38 cm. Längd ca 61 cm.
Jämnt slitage. Fläckar. Repor. Möjligen senare stenskiva.