MINIATYRVASER samt SKÅL, 2+1, stengods. Berndt Friberg, Gustavsberg studio och Carl-Harry Stålhane, Rörstrand.
Två vaser i blå samt brun glasyr signerade Friberg och märkta med studiohanden, höjd 10-12,5 cm. Skål från Rörstrand märkt "CHS SVI", diameter 8,5 cm.
Smärre slitage. Skålen med repa.