Kellot
700990

BORDSPENDYL, Louis XVI-stil, Westerstrand, Töreboda, omkring 1900-talets mitt.

Sten och gulmetall. Urhus uppburet av kolonetter. Undertill dekor av festong. Krönande urna. Pendel finns. Höjd 42 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Ej funktionstestat.

Lähtöhinta
1 500 SEK