MAX ERNST, färglitografi med handkolorering, 1954, signerad med blyerts och numrerad 69/95.
"L'Homme à la lisière de la forêt". Bildstorlek 58 x 42 cm.
Ej examinerad ur ram. Gulnad.
Galleri Bengtsson, Stockholm (Kapten Bengtsson).
Spies/Leppien 58A