FRITZ VON DARDEL, tillskrivna, 2 st, akvareller, ena signerad samt daterad.
Porträtt av baron Dufay de Launaguet, signerad samt daterad 1842. Figurkomposition i grotta. Motivytor 18x13 till 16x18 cm.
Ej examinerade ur ram. Smärre gulnad, enstaka fläckar.