FRITZ VON DARDEL, tillskrivna, 3 st, akvareller, osignerade
Två gatulivscener och scen från lokal. Ena daterad 1842. Motivyta 11,5x13 till 14x16 cm.
Ej examinerade ur ram. Gulnad, ställvis fläckar.