Stomme i smidesjärn. 6 ljuspunkter med glaskupor, längd 113 cm. Bredd 55 cm. Höjd ca 32 cm. Ett par vägglampetter, höjd 42 cm.
Bruksslitage. En kupa med lagning. Ej funktionstestad.