Målat underrede. Profilerade gavlar. Kopplar benställning. Längd 299. Bredd 97. Höjd 76 cm.
Kompletterat med senare skiva. Senare målat underrede. Torrsprickor. Slitage, repor och märken. Något maskstunget.