FÅTÖLJER, ett par. "Stora Adam", Kerstin Hörlin-Holmqvist för "Triva-serien", NK Nordiska Kompaniet, 1960-tal.
Svängda ben i bok. Stoppad och knapphäftad klädsel i grönrutigt tyg. Höjd 94 cm.
Smärre slitage. Märken, fläckar, tråddragningar.
Se även Soffa nr 698146