INDUSTRISTOL, Verkstads AB Lindqvist, Motala, 1900-talets andra hälft.
Stomme av lackerad metall. Fast stoppad rygg och sits. Höj- och sänkbar. Höj- och sänkbar rygg med ställbar ryggbricka. Märkt med plakett. Klädsel av mocka.
Slitage. Repor och märken. Klädsel med slitage som ställvis släppt vid limningen.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?