Förgylltd och bronserad. Genombrutet krön. Höjd 185 cm.
Konsolbord med svängda ben. Skiva i marmor. Längd 75 cm. Bredd 30 cm. Höjd 80 cm.
Bruksslitage. Märken och repor. Lösa dekordelar medföljer. Torrsprickor, smärre skador och dekorbortfall.