FOTPALL, gustaviansk, sent 1700-tal/tidigt 1800-tal.
Rester av målning. Skuren dekor. Kannelerade ben. Längd 35. Bredd 29. Höjd 27 cm.
Slitage. Repor och märken. Torrsprickor. Avslag.