VÄGGPENDYL, Bros a`Touueius, omkring sekelskiftet 1900
Präglad mässingsplåt med dekor av bland annat granatäpplen. Vit urtavla med romerska siffror. Urets höjd 49cm, pendelns längd ca 95cm exklusive fäste. 2 lod. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Ej funktionstestad.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?