BORDSLAMPA, patinerad mässing och marmor, art deco
Kvinnofigur på sockel av marmor. Kupa av glas. Längd ca 24. Höjd ca 46 cm.
Ej funktionstestad. Ytskikt med slitage. Marmor med mindre kantnagg. Möjligen ursprungligen ej tillhörande kupa.