"Homage to Max Ernst", New York, 1971, innehåller litografi, "Picasso Lithographe", Paris, 1970, "Rebeyrolle par Pierre Descargues", Paris, 1970, tre nummer av "XXe Siècle": "L'art, Conscience du monde", 1962, "Construction de l'espace", 1962, och "Aux sources de l'imaginaire", 1965.
Bruksslitage. Ställvis blekta och gulnade. Ej fullständigt genomgångna.