SERVIS, ca 54 delar, porslin, "Maria Björnbär", Rosenthal, 1900-talets andra hälft
12 mattallrikar, diameter 25 cm
12 förrättstallrikar, diameter 21,5 cm
12 djupa tallrikar, diameter ca 22 cm
10 assietter, diameter 17,5 cm
2 uppläggningsskålar, diameter 23 cm
5 uppläggningsafat, diameter 25-38 cm
1 såsbåt, längd 24 cm
Smärre slitage. Fem tallrikar med nagg. En mattallrik med spricka.