Lövträ. Lackerat bakstycke. Utfällbar hängare i trä och läder. Två knoppar samt galge. Längd 56 cm, bredd 27 cm, höjd 6 cm.
Smärre slitage. Bakstycket med repor och märken. Skador på baksidan.