SKÅL PÅ FOT, glas. Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda 1987. Unik.
Klockformad på liten fot. Överfång violett. Handmålad dekor av figurer i polykroma färger mot blå fond. Signerad Kosta Boda Unik 310870057 Ulrica H.V. Även etikettmärkt. Höjd ca 13 cm.
Obetydligt slitage.