VAS, glas. "Moon-flower", Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda, 2000-tal.
Tryckt oval form. Klart glas doppat i blått glaspulver samt handmålad dekor av blommor. Signerad Kosta Boda Art Coll Ulrica HV 49702. Även signerad Ulrica HV/BR i dekoren samt etikettmärkt. Höjd ca 34,5 cm, längd ca 24 cm.
Obetydligt slitage.