SKÅLFAT, glas, Lalique, 1900-talets andra hälft.
Oregelbunden form med dekor i relief föreställande löv. Signerad "Lalique France". Längd 18 cm.
Smärre slitage. Minimalt nagg på ovansidans ena kant.