CURT HILLFON, 6 st, fotogravyrer, monogramsignerad och daterad -74. Numrerade HC XVII/25.
Efterarbetade med detaljer i blått, rött och guld bland annat.
Bladstorlek 27,5 x 23 cm.
I mapp gjord för Consulat des Arts, la Garde Freinet, Var, Frankrike, med dikter av Jösta Hagelbäck.
Fotogravör Sopag Cannes.
Hanteringsveck. Fläckar.