VAS, glas. Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda 1990-tal. Unik.
Tryckt oval form. Handmålad dekor av ödlor i guld, svart, rött, grönt och gult. Signerad UHVN964031 KOSTA BODA UNIQUE och egenhändig signatur Ulrica HV. Höjd ca 12, 5 cm.
Obetydligt slitage.