PARTI konstglas, 3 delar. Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda, Berit Johansson, Sjöhyttan & Ebba von Wachenfeldt.
Ölglas "Cellofan", signerat E Wachenfeldt. Skål på fot med överfång i violett mot matterad fond. Målad dekor i blått och rött. Signerad Kosta Boda Artist Coll Ulrica HV 58643. Vas med underfång i grönt, blått, rött och gult. Signerad Berit Johansson 1994 Sjöhyttan 05017. Höjd ca 10-20 cm.
Bruksslitage. Smuts.